Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа и од приватниот и од државниот сектор


„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
| | веќе видена | слични

913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа на официјалните страници на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче беше објавено, па повлечено видео на кое папагали повторуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното. Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека здравствениот систем крахира а ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ништо за инвестиции во здравството. Додека Владата на ВМРО-ДПМНЕ набави 140 ...
| | веќе видена | слични

Власта на СДСМ без никаков срам се фали дека обезбедува средства за справување со здравствените и економските последици од пандемијата. Наместо тие и ...
| | веќе видена | слични

Заев и Филипче ги турнаа граѓаните во бездна. Секојдневните огромни бројки на новозаразени и починати од КОВИД-19 се загрижувачки. Наместо Филипче и Заев да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 269 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 296 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 213 | | | веќе видена

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
сите 502 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 248 | | | веќе видена

Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ денеска соопшти дека повторно го одложува почетокот на последната фаза од тестирањето на експерименталната ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа и од приватниот и од државниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: