Расте бројот на заразени, починати и хоспитализирани од Ковид-19


4 копии

Француските здравствени власти денеска пријавија нови 36.330 случаи, додека 854 лица починаа како резултат на ковид-19 . Ова е најголем дневен број на смртни ...
| | веќе видена | слични

„Германија е во одлучувачката фаза на пандемијата на коронавирус“, рече Шпан. Тој додаде дека ситуацијата е сериозна и дека ноември ќе биде тежок месец. ...
| | веќе видена | слични

Шведските власти денеска соопштија дека најмногу осум лица ќе можат заедно да седат во рестораните и кафетериите со цел да се сопре наглиот раст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на случаи со Ковид-19 во Шведска рапидно се зголемува и ситуацијата е многу сериозна, изјави денеска премиерот Стефан Лофвен, најавувајќи построги ...
| | веќе видена | слични

Во Србија, бројот на заразени со ковид-19 е двојно поголем, има ненадеен скок на бројот на смртни случаи, пренесува „Бета.рс“. Во изминатите 24 часа во Србија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи, ...
сите 280 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи денеска на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ од пред Министерството за надворешни работи им ...
сите 568 | | | веќе видена

ПРЕМИЕРОТ ТВРДИ ДЕКА КОМИСИИТЕ ИМААТ НАПРЕДОК Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со ...
сите 591 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 40 | | | веќе видена

Роман Грожан беше пуштен на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехаблитиација и таа за среќа оди во најдобар можен тек. За среќа тоа што ...
сите 56 | | | веќе видена

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заразени, починати и хоспитализирани од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: