РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, ПОЧИНАТИ И ХОСПИТАЛИЗИРАНИ од Ковид-19 во Македонија

3 копии
7 копии
7 копии

Во Србија, бројот на заразени со ковид-19 е двојно поголем, има ненадеен скок на бројот на смртни случаи, пренесува „Бета.рс“. Во изминатите 24 часа во Србија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 705 од појавата на болеста, откако минатото деноноќие починаа осуммина од заразените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 11 милиони нови инфекции на коронавирус се регистрирани во Европа, според официјалните извори што ги сподели АФП . На стариот континент се евидентирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 196 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 195 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 116 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, ПОЧИНАТИ И ХОСПИТАЛИЗИРАНИ од Ковид-19 во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: