Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

15 копии

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка до Уставниот суд поднесоа иницијатива за поведување на постапка за оценување на уставноста и законитоста на членот 163 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постои една народна поговорка "На лагата кратки и се нозете". Па ако ја знаете уште од најрано детство ќе остане за навек врежана во главата. Дека ништо не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Tехничкиoт заменик-министер за финансии од страна на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада, Гордана Димитриеска Кочоска на Фејсбук коментираше околу аферата со ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска-Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, повторно го актуелизира прашањето со Ееуростандард банка и наводното завршување на пари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на својот мандат и согласно со своите законски надлежности, Народната банка пред укинувањето на дозволата за работа на „Еуростандард банка“ ги презеде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оштетените штедачи ја потврдија изјавата на Трифун Костовски кој минатиот месец кажа дека трагата на парите треба да се бара кај еден функционер на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Прва на листата на должници во стечајната маса на Еуростандард банка е групација од поврзани фирми од Струмица, тврдат од Здружението на оштетени штедачи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прва на листата на должници во стечајната маса е групација од поврзани фирми од Струмица според фактите од извештајот за стечајот на банката подготвен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението кое здружението Оштетени штедачи од Еуростандард банка го објави за јавноста, се вели дека прва на листата на должници во стечајната маса на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: