Мерките за ковид-19 Собранието ќе ги носи по скратена постапка откако ќе поминат во матичните комисии


Со 60 гласа „за” и 32 „воздржани” пратениците во Собранието вчера попладне ја изгласаа потребата од донесување на измени на Законот за заштита на населението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа, на официјалните страници на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче беше објавено, па повлечено видео на кое папагали повторуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вело МАРКОВСКИ Преко воде до слободе Одговор на невистинските тврдења поткрепени со подсмев на актуелен министер за здравство – Доц Венко Филипче – изнесени во ...
| | веќе видена | слични

Доцент д-р Вело Марковски на својата страница на фејсбук му одговори на Венко Филипче, на, како што вели Марковски, невистинските тврдења поткрепени со потсмев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични

Почитуван министре, ќе бев најсреќен ако Македонија се справуваше со КОВИД-19 пандемијата барем слично како државите од соседството. Паметите ли дека сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното. Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека здравствениот систем крахира а ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ништо за инвестиции во здравството. Додека Владата на ВМРО-ДПМНЕ набави 140 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерките за ковид-19 Собранието ќе ги носи по скратена постапка откако ќе поминат во матичните комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: