ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев го крие ставот за Гоце Делчев од македонската јавност


Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не можеме да внесеме нерешени проблеми во ЕУ и да ја легитимираме омразата кон Бугарија, вели бугарскиот претседател Румен Радев коментирајќи ја нашава земја. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, остварил видеосостанок со германската канцеларка, Ангела Меркел, на кој станало збор за првата меѓувладина конференција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатски извори од земји-членки во Брисел објаснуваат дека сѐ уште се води битка на амбасадорско ниво од страна на Бугарија во нацрт заклучоците да влезат ...
| | веќе видена | слични

Утре во 11 часот треба да се одржи собраниска седница на Комисијата за надворешна политика со една точка на дневниот ред – утврдување на национален став во ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борис оствари видео-конференциски состанок со германската канцеларка Ангела Меркел, на кој станало збор за обидите на Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев го крие ставот за Гоце Делчев од македонската јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: