Караџовски: Ние сега сме во критична фаза, нема враќање – населението ме разочара

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Д-р Жарко Караџовски кој е член на Комисијата за заразни болести за Телевизија 24 изјави дека мерките не се доволно ригорозни, штом човек може да се нагоди за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден дел од пациентите заболени од Ковид-19 доаѓаат доцна в болница, а друг дел починуваат во други услови, но, тоа не е до докторите, изјави вечерва проф. д-р ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Размислуваме за сите мерки, вклучувајќи локално, регионално, па дури и целосно затворање на државата, рече во вчерашните телевизиски гостувања претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски кој вчера беше гостин во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија на крајот е забележан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Караџовски: Ние сега сме во критична фаза, нема враќање – населението ме разочара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: