Како да ги намалите вашите бизнис долгови

Истражувањата велат дека овие фактори предвидуваат дали ќе бидете успешни или не… Веројатно сте имале прилика да сретнете многу успешни жени, а веројатно и вие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најголемите дилеми кога одите на интервју за работа е како одгов орите на прашањето: Која е платата со која би биле задоволни? На ова прашање е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека Македонија за првпат учествуваше на Самит на НАТО како рамноправна и полноправна земја членка, додека преку сите канали се прават дипломатски напори за ...
сите 211 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајката што се случила вчера во Охрид кога албански граѓанин со мопед удрил во велосипедист. Како што соопшти МВР, синоќа во СВР ...
сите 200 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 202 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да ги намалите вашите бизнис долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: