Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство


Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа, на официјалните страници на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче беше објавено, па повлечено видео на кое папагали повторуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вело МАРКОВСКИ Преко воде до слободе Одговор на невистинските тврдења поткрепени со подсмев на актуелен министер за здравство – Доц Венко Филипче – изнесени во ...
| | веќе видена | слични

Доцент д-р Вело Марковски на својата страница на фејсбук му одговори на Венко Филипче, на, како што вели Марковски, невистинските тврдења поткрепени со потсмев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични

Почитуван министре, ќе бев најсреќен ако Македонија се справуваше со КОВИД-19 пандемијата барем слично како државите од соседството. Паметите ли дека сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното. Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека здравствениот систем крахира а ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ништо за инвестиции во здравството. Додека Владата на ВМРО-ДПМНЕ набави 140 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Студентите од завршната, шеста година од студиите на отсекот Општа медицина на Медицинскиот факултет имаат задолжителна клиничка пракса во траење од околу ...
сите 490 | | | веќе видена

Трката за вакцина против ковид-19 се засилува со тројца главни кандидати што сега пријавуваат стапки на ефикасност поголема од 90 отсто. Здравствените експерти ...
сите 453 | | | веќе видена

Властите во Македонија се надеваат дека ќе се постигне решение со Бугарија. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не се многу далеку од договор со ...
сите 719 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците политички ги посочи Сашо ...
сите 195 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Почна со работа Комисијата за стручен надзор на случајот на 41 годишната беровчанка Руменка Довичинска, која по компликации од Ковид пред 10 дена почина на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: