Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“


2 копии

Работодавачите да исплатат плата за октомври, а откако ќе се донесе Законот за финансиска поддршка на приватниот сектор Управата за јавни приходи ќе го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На предлог на Министерството за економија, Владата денеска ги усвои измените на Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво со што се зголемија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиската поддршка за мерката за набавка на алати и репроматеријали за занаетчиите се зголемува од претходно предвидените 12 милиони денари на 20 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата во рамките на четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19 го усвои пакетот кој, меѓудругото, предвидува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска во Собранието е последниот ден за расправата по предлог измените и дополнувањата на Буџетот за 2020 година.Со ребалансот на Буџетот се обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи им препорачува на работодавачите кои имаат можност да им исплатат плата на вработените, да го сторат веднаш, а по донесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки креиран од Владата предводена од СДСМ. Преку овој пакет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: