Ќе доцни исплатата на повратот на „Викенд без ДДВ“


2 копии

Работодавачите да исплатат плата за октомври, а откако ќе се донесе Законот за финансиска поддршка на приватниот сектор Управата за јавни приходи ќе го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На предлог на Министерството за економија, Владата денеска ги усвои измените на Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво со што се зголемија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиската поддршка за мерката за набавка на алати и репроматеријали за занаетчиите се зголемува од претходно предвидените 12 милиони денари на 20 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата во рамките на четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19 го усвои пакетот кој, меѓудругото, предвидува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска во Собранието е последниот ден за расправата по предлог измените и дополнувањата на Буџетот за 2020 година.Со ребалансот на Буџетот се обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи им препорачува на работодавачите кои имаат можност да им исплатат плата на вработените, да го сторат веднаш, а по донесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот се обезбедуваат средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки креиран од Владата предводена од СДСМ. Преку овој пакет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе доцни исплатата на повратот на „Викенд без ДДВ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: