Намалени се увозните давачки за компоненти за производство на технолошко напредни производи


Министрите во Владата на денешната седница донесоа одлука за намалување на увозните давачки – царинските стапки на одделни производи (компоненти) потребни за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски, денеска ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за заклучоците, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Да ги расчистиме сите дилеми – нема нов договор, нема нов анекс на Договорот за добрососедство, пријателство и соработка со Бугарија, соопшти денеска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Владата на вчерашната 16. седница ја разледа информацијата за имплементацијата на Рамковниот договор за јавна набавка на лекот ремдесивир прифатен во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот Душко Арсовски денеска на прес-конференција рече дека Владата на вчерашната комисија ги разрешила членовите на Комисијата за проценка и утврдување ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 15 години се провлекува проблемот со пожарникарите, рече портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментов се одржува прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски. ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на 16-та редовна седница ја разгледа информацијата за имплементацијата на Рамковниот договор за јавна набавка на лекот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 845 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалени се увозните давачки за компоненти за производство на технолошко напредни производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: