Опозицијата направи кворум, власта ја изгласа потребата, мерките чекаат амандмани утре


Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
| | веќе видена | слични

Одлука за забрана за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор после 21 часот, со цел спречување на ширењето на коронавирусот, донесе денеска Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, соопшти пред малку премиерот Зоран Заев. - Се скратува ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот: Се скратува работното време на угостителските објекти до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил извести дека Владата на денешната седница одлучила да се скрати работното време на угостителските објекти до 21 ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно е ...
| | веќе видена | слични

Само со почитување на мерките, носење маска во затворени простори каде што може да се соберат повеќе лица во исто време и на отворен простор, држење дистанца, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните од вчера задолжително треба да носат респираторна маска, хируршка маска за еднократна употреба, текстилна маска за повеќекратна употреба, свилена ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата направи кворум, власта ја изгласа потребата, мерките чекаат амандмани утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: