Кинески милијардер влезе во историјата,продава акции вредни 34 милијарди долари

По продажбата на акциите на компанијата за финансиска технологија Ант Груп во Хонг Конг и Шангај, Ма треба да заработи значително богатство, а Блумберг ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ваи за еден успешен и богат бизнисмен. Неговот богатство беше проценето на околу 3 милијарди долари. И од тогаш навака ...
| | веќе видена | слични

За да откриете кој поранешен претседател на САД може да му парира на Доналд Трамп во богатство, ќе треба да се вратите далеку во минатото, сè до првиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во текот на пандемијата имаше многу откази од работа и намалени плати, а многумина ставија и клуч на врата. Дел од најголемите светски богаташи го зголемиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најбогатиот Французин Бернар Арно, шеф на францускиот концерн за производство на скапоцена стока „Луј Витон Мое Хенеси“ (ЛВМХ), го зголеми минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Ли Кун Хи, првиот човек на јужнокорејскиот гигант, компанијата Samsung, почина на 78-годишна возраст во Сеул.. Ли е заслужен за трансформација на малиот бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден пратеник од владејачкото мнозинство е позитивен на коронавирус, а уште еден е тестиран и за него се чекаат резултати. Ова, како што појасни координаторот ...
сите 559 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Макеоднија со 32:29 ја победи репрезентацијата на Чиле и со ова обезбеди место во главната групна фаза на Светското првенство во ракомет ...
сите 427 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 204 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 503 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 226 | | | веќе видена

До овој викенд вакцинирани се околу 46 000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ, директорка на ...
сите 590 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески милијардер влезе во историјата,продава акции вредни 34 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: