Епидемиолошките анкети ќе пресудат кој ќе оди во изолација поради Спасовски


Епидемиолози влегоа и во владиниот кабинет - се прават проценики дали и кој треба да оди во изолација откако министерот за внатрешни Спасовски објави дека е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со Ковид-19 е хоспитализиран на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска потврди дека неговиот владин колега и сопартиец, Оливер Спасовски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е хоспитализиран од вчера, потврди министерот за здравство Венко Филипче, по денешната седница на Советот кај ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, откако вчера бил хоспитализиран на Инфективната клиника, денеска е стабилна, соопштија од МВР. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 486 | | | веќе видена

Синоќа беше погребан Диего Армандо Марадона, а зад славниот Аргентинец остануваат многу спомени. Марадона е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 244 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епидемиолошките анкети ќе пресудат кој ќе оди во изолација поради Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: