Собранието ги верифицира мандатите на четирите нови пратеници


3 копии

Сања Лукаревска е старо-нов директор на Управата за јавни приходи. Директорката на УЈП практично се врати во својата „матична” институција. Сања Лукаревска ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, се врати во својата матична институција. Веднаш на средби со колегите и состаноци околу работењето ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 15 години се провлекува проблемот со пожарникарите, рече портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соња Лукаревска како директорка на УЈП стана пратеничка, даде оставка и се врати на директорското место во УЈП. Билјана Јовановска од директорка на Агенција за ...
| | веќе видена | слични

По оставката на Орхан Рамадани, кој досега ја вршеше должноста директор во Фондот за здравствено осигурување, на негово место Владата го именуваше Фатон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 414 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 423 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ги верифицира мандатите на четирите нови пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: