(Видео) Скопје денеска и на сонце се гуши во смог, како ќе биде вечер


Скопје и вечерва е завиткано во смог. Загадувањето е големо, а истото се зголемува од час на час, што е видливо од фотографиите. Скопјани очигледно ги чекаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градските власти допрва ќе утврдуваат дали граѓаните кои се пријавиле за инвертер клима имале навистина стара печка. Огласот за 5000 субвенции заврши но ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Вака изгледаше денеска главниот град во 14 часот. Веќе неколку дена аерозагадувањето е видливо и се чувствува, иако сè уште нема минусни температури, ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадено е и лошо мириса. Ваква е состојбата во Скопје кога достигнува пикот на аерозагадувањето. Се препорачува од дома да не се излегува, и просториите да не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 228 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Скопје денеска и на сонце се гуши во смог, како ќе биде вечер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: