Измените на законот за заштита од заразни болести пред пратениците

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Сашко Николов „СДСМ продолжува со манипулациите, Филипче најавуваше мерки на пресови кои не беа ни ...
| | веќе видена | слични

Со измените во Законот за заштита на населението од заразни болести опфатени се начинот на лекување на пациентите, зголемување на ингеренциите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ на обраќање на собраниската седница на која се гласаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението ...
| | веќе видена | слични

Со 53 гласа „за“, 26 „воздржани“ и ниту еден „против“, Собранието вечерва на пленарна седница ги усвои измените во Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонците од Пиринска Македонија нема да ја запрат својата битка поради откажувањето на Заев од нив.“Тоа е срамен момент, макар и очекуван. Не дека нешто ќе ...
сите 579 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона во средата почина на 60 годишна возраст во својата родна Аргентина. Целиот свет жали за прераната ...
сите 43 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 94 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 115 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека телефонски разговарал со неговиот руски колега Владимир Путин за прашањето за увоз на руски вакцини против ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на законот за заштита од заразни болести пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: