Ако Собранието не ги усвои законските измени, неизвесни платите во ноември


Сметководителите бараат итно да се донесе Законот за субвенционирање плати, бидејќи може да се случи дел од фирмите да не стигнат да аплицираат. Апелираат да ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Даниела Маркоска, пратеничка на СДСМ Денеска во Собранието е последниот ден за расправата по предлог измените и дополнувањата на Буџетот за ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите кои имаат можност да им исплатат плата на вработените, може истото да го сторат веднаш, а по донесувањето на законот ќе имаат можност да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска пратениците треба да ја продолжат расправата за вториот ребаланс на Буџетот во кој се планирани средства за реализација на четвртиот пакет антикризни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ребалансот на Буџетот за 2020 обезбедува силна поддршка за справување со здравствените и економските последици предизвикани од пандемијата со коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заштита од заразни болести ќе достави предлог до Владата за нови рестрикции наменети за угостителските објекти, според кои истите, наместо до 23 ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот за 2020 обезбедува силна поддршка за справување со здравствените но и економски последици од коронавирусот, истакна на прес-конференцока, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 515 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Собранието не ги усвои законските измени, неизвесни платите во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: