Лукашенко немилосрден: Студентите кои протестираат да се исфрлат од факултетите, па улица или војска


Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко смета дека студентите кои учествуваат на протестите треба да бидат исклучени од факултетите и упатени или во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Илјадници демонстранти денеска, 12-та недела по ред, излегоа на улиците во Минск, барајќи оставка од долгогодишниот белоруски претседател Александар Лукашенко, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Белоруската полиција испука предупредувачки истрели во воздух и почна со апсење на илјадници демонстранти кои маршираа низ главниот град, барајќи оставка од ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите потоа го заобиколиле кордонот во кој имало околу 300 припадници на специјалната полиција и го продолжиле маршот по авенијата, пренесува ТАСС. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белорускиот лидер Александар Лукашенко изјавил дека се договорил со рускиот претседател Владимир Путин секогаш да бидат сигурна поддршка едни на други. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 525 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 120 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 26 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 289 лица сомнителни и ...
сите 523 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 158 | | | веќе видена

Додека земјата чека да пристигнат вакцините, епидемиолозите велат дека речиси е достигнат колективниот имунитет. Според нивните пресметки, 47,5% од нашата ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукашенко немилосрден: Студентите кои протестираат да се исфрлат од факултетите, па улица или војска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: