ЧЕТВРТИОТ ПАКЕТ СЕ УШТЕ ГО НЕМА: Компаниите се жалат дека нема да имаат време да аплицираат


Компаниите се жалат дека нема да имаат време да аплицираат за државна помош ако Собранието итно не го донесе предлог-законот за финансиска помош за исплата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата во рамките на четвртиот сет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19 го усвои пакетот кој, меѓудругото, предвидува ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заштита од заразни болести ќе достави предлог до Владата за нови рестрикции наменети за угостителските објекти, според кои истите, наместо до 23 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данела Арсовска од Сојуз на стопански комори во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за економската помош од страна државата и посочи дека тоа што ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија има околу 6.500 угостителски објекти со 35.000 вработени. Голем дел од угостителските фирми, според првиот човек на Независната угостителска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на РСМ треба да знае дека со ребалансот на буџетот најавуваната поддршка во висина од 3.000 до 10.000 евра од 4-тиот сет мерки на Владата на РСМ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данела Арсовска од Сојуз на стопански комори во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за економската криза предизвикана од КОВИД-19 каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 380 | | | веќе видена

„Најпрвин да изразам искрено сочувство, длабоко сочувство до семејствата на починатите и настраданите во големата трагедија која што ни се случи, за жал покажа ...
сите 345 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 602 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧЕТВРТИОТ ПАКЕТ СЕ УШТЕ ГО НЕМА: Компаниите се жалат дека нема да имаат време да аплицираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: