„Блек лајвс медр“ ќе се регистрира како политичка партија во Велика Британија

Групата „Блек лајвс медр“ во понеделникот поднесе официјално барање за регистрација како политичка партија во Обединетото Кралство, потврдувајќи ги сомнежите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска денеска од собраниската говорница изрази задоволство што после 19 години ќе се спроведе попис како исклучително важна ...
сите 390 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Блек лајвс медр“ ќе се регистрира како политичка партија во Велика Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: