По 2.000 тестови дневно ќе се прават во државните лаборатории


12 копии

Здравствениот Дом Скопје во координација со Министерството за здравство минатата недела набави 4.000 брзи тестови за да им овозможи на пациентите достапно и ...
| | веќе видена | слични

Брзите тестови во Здравствен дом од денес ‘ќе бидат бесплатни за граѓаните, откако е добиена донација во Министерството за здравство од страна на две компании ...
| | веќе видена | слични

За 7 саати 49 граѓани направиле проверка за Ковид со брзите тестови во Поликлиниката Ѓорче Петров. 7 лица биле позитивни на вирусот. Нивните материјали како и ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за здравство денеска пристигнаа три илјади тестови, дел од донацијата од 13.000 брзи тестови. Тие се најнова технологија со која за 15 минути ...
| | веќе видена | слични

Брзите тестови за ковид направија вистински хаос во земјава. Беа помпезно најавувани од здравствените власти повеќе од еден месец. Концептот беше многу ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија потенцираше дека oд почетокот до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, ...
сите 788 | | | веќе видена

Постои теоретска можност до крајот на годината прашањето за почеток на преговори со Македонија да биде вратено на агендата, но во реалноста тоа не може да се ...
сите 710 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Минатата недела компаниите BioNTech и Pfizer објавија дека прелиминарните анализи покажале дека нивните вакцини имаат 90% ефикасност ако може да се спречи да ...
сите 349 | | | веќе видена

Венко Филипче да излезе и јавно да објави дека во ГОБ „8 Септември“ во Скопје е забрането да се примаат пациенти над 70 години. Јавноста мора да знае, особено ...
сите 190 | | | веќе видена

Јелена Жугиќ нека му ги даде мрачните лампиони на Мицкоски, бидејќи совршено му одговараат на неговиот мрачен карактер и мрачните политички дејствувања. ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 2.000 тестови дневно ќе се прават во државните лаборатории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: