Директните странски инвестиции во светот преполовени во првите шест месеци од 2020 година

4 копии

Висината на директните странски инвестиции (ДСИ) во светот во првото полугодие се намалиле за 49 отсто, споредено со истиот период лани. Причината за тоа се ...
| | веќе видена | слични

Кина ги забрза купувањата на стоки од САД во септември, додека азиската економија продолжува да ја зголемува стапката на опоравување од коронарнакризата, иако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Директните странски вложувања во светот паднале во првата половина од 2020 година за 49 отсто во однос на истиот период претходната 2019 година, а мерките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 301 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директните странски инвестиции во светот преполовени во првите шест месеци од 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: