И во Струшката болница НЕМА ПОВЕЌЕ МЕСТО ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС


Поради наглото зголемување на бројките на заразени, прилепската болница го зголемува капацитетот за сместување ковид пациенти на 100 легла, а матичните лекари ...
| | веќе видена | слични

Директорката на штипскиот центар за јавно здравје е позитивна на коронавирус. Според епидемиологот светлана живкова, нејзиниот контакт со вработените секогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест. Од последици ...
| | веќе видена | слични

Уште еден медицински работник е заболен од коронавирус во Тиквешко, во изминатите 22 часа потврдени се нови 22 случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 243 | | | веќе видена

Директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска истакна дека ќе побара припадници на Армијата да има пред Инфективното одделение и посочи дека ...
сите 783 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 231 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 303 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И во Струшката болница НЕМА ПОВЕЌЕ МЕСТО ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: