(Видео) Митева: Секој трет тестиран е позитивен, а Филипче и натаму мисли дека е само портпарол


Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 7 саати 49 граѓани направиле проверка за Ковид со брзите тестови во Поликлиниката Ѓорче Петров. 7 лица биле позитивни на вирусот. Нивните материјали како и ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за здравство денеска пристигнаа три илјади тестови, дел од донацијата од 13.000 брзи тестови. Тие се најнова технологија со која за 15 минути ...
| | веќе видена | слични

Брзите тестови за ковид направија вистински хаос во земјава. Беа помпезно најавувани од здравствените власти повеќе од еден месец. Концептот беше многу ...
| | веќе видена | слични

Согласно циклусот што сега се случува, на динамиката на пренос на вирусот, појава на болеста, евентуално влошување или хоспитализација на пациенти, очекуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија потенцираше дека oд почетокот до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека oд почетокот на ковид кризата до денес, надграден е целокупниот систем на тестирање, и ниту еден граѓанин не е ...
| | веќе видена | слични

Иван ЈОРДАНОВ Како резултат на недостигот на тестови за детекција на вирусот, редица од граѓани со симптоми чекаат да бидат тестирани и соодветно третирани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од срцето на Македонија испраќаме силна порака. Решивме да застанеме на патот на предавството, нема да дозволиме да го скршат македонскиот народ, да го ...
сите 496 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Ромен Грожан презентираше неверојатна храброст и исполнето од адреналин да си го спаси својот живот, Французинот буквално одеше низ пламен и со помош на ...
сите 94 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 205 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Митева: Секој трет тестиран е позитивен, а Филипче и натаму мисли дека е само портпарол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: