Поради влошената состојба со коронавирусот и недисциплината, во Гевгелија од денеска на улици и патролни групи

4 копии

Општинскиот кризен штаб, во проширен состав, констатираше влошување на епидемиолошката состојба предизвикана од пандемијата на Ковид-19, поради што наложи од ...
| | веќе видена | слични

Децата од две битолски градинки беа дел од едукативните настани организирани од ЗГ „Медиа плус“ преку Општинскиот совет за превенција на Општина ...
| | веќе видена | слични

Последните две работилници што се одржаа изминатата недела преку апликацијата ЗУМ, ЗГ „Медиа плус“ ги организираше со Општинските совети за превенција од ...
| | веќе видена | слични

Општина Гевгелија ќе ja финансира изградбата на дополнителниот објект во гевгелиската болница наменет за тестирање и терапија на ковид позитивни пациенти. ...
| | веќе видена | слични

 Загрижувачката епидемиолошка состојба поради порастот на бројот на заболени пациенти од Ковид-19, како и недоволниот капацитет на сместувачките капацитети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради зголемен број на пациенти од Ковид-19 се наметна потребата од итно проширување и адаптирање на дел од болничките одделенија кое се наоѓа во завршна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот д-р.Митко Крџев потврди дека во завршна фаза е доградбата на Дневниот прифатен центар каде се врши тестирање на пациентите, со цел да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Патролни групи ќе ја контролираат примената на мерките за заштита од ширењето на корона вирусот во Гевгелија. Контролите на терен започнуваат од утре а освен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за ...
сите 602 | | | веќе видена

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
сите 69 | | | веќе видена

ПРЕМИЕРОТ ТВРДИ ДЕКА КОМИСИИТЕ ИМААТ НАПРЕДОК Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со ...
сите 176 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 40 | | | веќе видена

Роман Грожан беше пуштен на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехаблитиација и таа за среќа оди во најдобар можен тек. За среќа тоа што ...
сите 56 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 332 | | | веќе видена

СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени, изјави Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, на новинарско прашање ...
сите 106 | | | веќе видена

Со хистеријата од лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сакаат да ги срушат државните позиции. Тие се единствените што одработуваат за странски интереси ...
сите 154 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи под мотото „Оставка на ...
сите 679 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради влошената состојба со коронавирусот и недисциплината, во Гевгелија од денеска на улици и патролни групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: