Самостојните вршители на дејност три месеци ќе добиваат по 17.410 денари државна помош


На својата 15-та седница, Владата денеска го утврди текстот на Предлог законот за финансиска поддршка на физички лица кои вршат самостојна дејност погодени од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши во емисијата Топ Тема на Телма телевизија, изјави дека Владата утре ќе расправа и најверојатно ќе донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата ќе расправа и најверојатно ќе донесе одлука за ограничување на работењето на угостителските објекти до 21 часот, а за други рестриктивни мерки не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од почетокот на следната недела компаниите ќе можат да аплицираат за сите мерки од четвриот сет антикризни економски мерки што го донесе Владата за справување ...
| | веќе видена | слични

Над 400 компании што инвестирале или ќе инвестираат во зголемување на конкурентоста за време на ковид и пост-ковид периодот ќе добијат финансиска поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на следната компаниите ќе можат да аплицираат за сите мерки од четвриот сет кој што го донесе Владата. По усвојување на ребалансот на Буџетот се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва гостува во емисијата „Само вистина“, каде истакна дека е крајно време е да се почитуваат мерките, токму онака ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заштита од заразни болести ќе достави предлог до Владата за нови рестрикции наменети за угостителските објекти, според кои истите, наместо до 23 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен најави дека првите граѓани на Европа ќе бидат вакцинирани против Ковид-19 пред крајот на декември ...
сите 494 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 468 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 366 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 225 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...
сите 54 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самостојните вршители на дејност три месеци ќе добиваат по 17.410 денари државна помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: