Во Струшката болница нема место за позитивни на Ковид 19, се бараат алтернативи


Предвидените десет легла за пациенти позитивни на Ковид 19 во Интерното одделение во Струшката Општа болница се исполнети.Во моментот, како што информира ...
| | веќе видена | слични

Поради наглото зголемување на бројките на заразени, прилепската болница го зголемува капацитетот за сместување ковид пациенти на 100 легла, а матичните лекари ...
| | веќе видена | слични

Директорката на штипскиот центар за јавно здравје е позитивна на коронавирус. Според епидемиологот светлана живкова, нејзиниот контакт со вработените секогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест. Од последици ...
| | веќе видена | слични

Уште еден медицински работник е заболен од коронавирус во Тиквешко, во изминатите 22 часа потврдени се нови 22 случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Центарот за јавно здравје во Штип Марија Димитрова од денеска не е на работа оти е позитивна на ковид-19, потврдија од Општинскиот кризен штаб. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 675 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Струшката болница нема место за позитивни на Ковид 19, се бараат алтернативи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: