КОИ СЕ НАЈБОГАТИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ - Првата „тежи“ 56 милијарди долари (ФОТО)

4 копии

 Повеќето луѓе не знаат речиси ништо за Бил Гејтс, освен дека е основач на Microsoft и еден од најбогатите луѓе на планетата. Но, Гејтс е многу интересна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во текот на пандемијата имаше многу откази од работа и намалени плати, а многумина ставија и клуч на врата. Дел од најголемите светски богаташи го зголемиле ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најбогатиот Французин Бернар Арно, шеф на францускиот концерн за производство на скапоцена стока „Луј Витон Мое Хенеси“ (ЛВМХ), го зголеми минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Ли Кун Хи, првиот човек на јужнокорејскиот гигант, компанијата Samsung, почина на 78-годишна возраст во Сеул.. Ли е заслужен за трансформација на малиот бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ СЕ НАЈБОГАТИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ - Првата „тежи“ 56 милијарди долари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: