ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерот Филипче


Срамно, долно и ниско е тоа што Филипче наместо да спасува животи си објавува пародии и видеа со папагали. Тоа значи дека на Филипче ми е до забава а не до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мислам како опозиција, не само ние, тука морам да дадам пофални зборови и за останатите опозициони партии пред се мислам на коалицијата Алијанса на Албанците и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани, во врска со последниот медиумски настап на министерот Филипче, би сакале да потенцираме неколку факти: 1) За време на раководењето на ВМРО-ДПМНЕ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва на ТВ Клан истакна дека со денешната статистика во Македонија умираат повеќе лица од најцрните денови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на ТВ Клан, му одговори на министерот Венко Филипче за обвинувањата за непотпишаниот заем ...
| | веќе видена | слични

– Да, точно е дека е светска пандемија, ама секоја држава индивидуално имаше одговорност да го заштити сопственото население. Тоа може да го видиме дека се ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој зборуваше за актуелните политички теми, ...
| | веќе видена | слични

За 7 саати 49 граѓани направиле проверка за Ковид со брзите тестови во Поликлиниката Ѓорче Петров. 7 лица биле позитивни на вирусот. Нивните материјали како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерот Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: