Филипче: Овие здравствени работници се сѐ што имаме- тие се тие наши, ваши пријатели и роднини (ВИДЕО)

Министерот за здравство, Венко Филипче преку социјалните мрежи упати апел за почитување на заштитните мерки од корона вирусот, со цел да им се олесни работата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук-профил објави видео преку кое, во докторска униформа упати порака до граѓаните да се заштитат од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи и доктор на медицински науки, Бујар Османи облечен во својата докторска униформа испрати апел до граѓаните да ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 376 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 237 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 179 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Овие здравствени работници се сѐ што имаме- тие се тие наши, ваши пријатели и роднини (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: