Мицкоски апелира: ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ОД РАБОТА


4 копии

Очигледно, „Ѓаволот веќе оддамна ја однесе шегата“!, ова преку статус на Фејсбук го пишува Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ. -Запрепастувачки и страшни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук побара ослободување од работа на болните од хронични болести,бесплатни тестови за здравствените работници, како и бесплатни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради влошената и состојба со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски излегоа со неколку барања до власта се со цел да се заштитат животите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на заболени и починати од Ковид-19 се зголемува, болниците се преполни ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерот за здравство, Венко Филипче. Од партијата го обвинуваат дека е одговорен за непреземање мерки.„ Бројката на заразени ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заразени денес е 1085 лица. Постојат нови 1085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка до утре изутрина , реагира опозицијата по новиот рекорд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 285 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 330 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 358 | | | веќе видена

„Евроинтеграциите биле и ќе бидат наша трајна државна заложба, но не по цената што е спремен да ја плати премиерот. Време е Заев да се соочи со судот на ...
сите 121 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 289 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски апелира: ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ОД РАБОТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: