За еден месец од ковид-19 во Македонија починаа 209 пациенти


Венко Филипче вечерва гостуваше во емисијата "Само вистина" на Канал 5, каде изјави дека засега нема потреба од полициски час. Министерот кажа дека се отвораат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека се очекува вакцината за ковид-19 да пристигне на почетокот на следната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва гостува во емисијата „Само вистина“, каде истакна дека е крајно време е да се почитуваат мерките, токму онака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За еден месец од ковид-19 во Македонија починаа 209 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: