Како последица на Ковид-19: Почина поранешниот нaчалник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Поранешниот началник на СВР Велес, велешанецот Игор Ангеловски почина синоќа на Инфективната клиника во Скопје како последица на ковид-19. Ангеловски беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

27-годишно момче од Куманово почина на инфективната клиника во Скопје. Пациентот немал претходни заболувања велат од МЗ освен покачена телесна тежина. Бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и седумгодишно момче од Куманово заразено со Ковид-19 почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, потврдуваат од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19, потврдија од Министерство за здравство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пациент на возраст од 27 години од Куманово починал на Инфективната клиника во Скопје од ковид-19, потврдило Министерството за здравство за МКД.мк . Момчето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од ...
| | веќе видена | слични

За една недела трета жртва на ковид 19 на млад човек кој претходно немал никакви другизаболувања. 27 годишен кумановец починал на Инфективната клиника. Тој ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети. Од кумановскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети, откако претходно било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен ...
сите 227 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 101 | | | веќе видена

Москва денес воведе интернет-услуга за резервација на термин за вакцинирање против Ковид-19, два дена откако претседателот Владимир Путин повика на вакцинација ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како последица на Ковид-19: Почина поранешниот нaчалник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: