Косово разгледува нови мерки против Ковид-19, не е исклучено затворање на границите


Министерот за здравство на Косово Арменд Земај изјави дека надлежните власти во државата ги разгледуваат сите опции за соочување со новиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Шпанија и Франција потврдија во понеделникот по повеќе од 50.000 дневни нои зарази со коронавирусот секоја, што се најголемите показатели од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во грчките градови Солун и Серес, од утре наутро се воведува целосен карантин, со дозволено движење за граѓаните само со испратена смс порака, полициски час од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 681 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово разгледува нови мерки против Ковид-19, не е исклучено затворање на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: