72 пациенти на инфективно во Битола, рекорден број од почетокот на пандемијата


Утрово бројот на хоспитализирани пациенти на инфективното одделение во Битола е 72, што е рекордна бројка на пациенти кои се лекуваат во регионалниот Ковид ...
| | веќе видена | слични

Директорката на штипскиот центар за јавно здравје е позитивна на коронавирус. Според епидемиологот светлана живкова, нејзиниот контакт со вработените секогаш ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште еден медицински работник е заболен од коронавирус во Тиквешко, во изминатите 22 часа потврдени се нови 22 случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Центарот за јавно здравје во Штип Марија Димитрова од денеска не е на работа оти е позитивна на ковид-19, потврдија од Општинскиот кризен штаб. ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Велешка Болница е безмалку полно, има хоспитализирано 52 пациенти, а капацитетот е 55 легла, па поради ова дел од пациентите се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Починаа четворица пациенти на штипското Инфективно одделение за едно деноноќие. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека само 62 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Инфективното одделение, кое е одвоена зграда на велешката Општа Болница, моментално се хоспитализирани 52 пациенти, со што речиси целосно е пополнет ...
| | веќе видена | слични

Како што информира за МИА, д-р Весна Неделковска Николова за нов сместувачки капацитет за болните од Ковид-19, тие денеска интензивно вршат подготовки за ...
| | веќе видена | слични

Вевчани направи дневна болница за лекување на пациенти со корона вирусот. Поради зголемениот број на заболени деновиве во Здравствениот дом „Доктор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

72 пациенти на инфективно во Битола, рекорден број од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: