Есенскиот бран на Ковид зема замав, ВЛАСТА ДОПРВА КРОИ ПЛАНОВИ


За 7 саати 49 граѓани направиле проверка за Ковид со брзите тестови во Поликлиниката Ѓорче Петров. 7 лица биле позитивни на вирусот. Нивните материјали како и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Засега нема потреба од полициски час, изјави министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизија Канал 5. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека oд почетокот на ковид кризата до денес, надграден е целокупниот систем на тестирање, и ниту еден граѓанин не е ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче вечерва гостуваше во емисијата "Само вистина" на Канал 5, каде изјави дека засега нема потреба од полициски час. Министерот кажа дека се отвораат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека се очекува вакцината за ковид-19 да пристигне на почетокот на следната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва гостува во емисијата „Само вистина“, каде истакна дека е крајно време е да се почитуваат мерките, токму онака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есенскиот бран на Ковид зема замав, ВЛАСТА ДОПРВА КРОИ ПЛАНОВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: