Во Србија 341 новозаразен и еден починат од Ковид-19


2 копии
5 копии

Француските здравствени власти денеска пријавија 52.518 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, што претставува нов дневен рекорд од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Шпанија и Франција потврдија во понеделникот по повеќе од 50.000 дневни нои зарази со коронавирусот секоја, што се најголемите показатели од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во грчките градови Солун и Серес, од утре наутро се воведува целосен карантин, со дозволено движење за граѓаните само со испратена смс порака, полициски час од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 341 новозаразен и еден починат од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: