Корона - казни има, но свест нема


6 копии

Живееме во време на една пандемија, светска здравствена криза, со која што инфекцијата ковид-19, успеа да го клекне на колена целиот здравствен систем во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина” на Канал 5 телевизија потенцираше дека oд почетокот до ...
| | веќе видена | слични

Се бараат донации за штипјанецот Ристе Донев кој со Ковид 19 се лекува во приватна клиника. Пунктови за собирање средства веќе три дена се поставени во Штип. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вчера низ Штип се поставени пунктови за собирање на парични средства за лекување од Ковид-19 на 54 годишниот штипјанец Ристе Донев. Донев шест дена се ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) од вчера почна со телефонски закажувања за приватни тестирања за ковид-19 и за тестирања за сертификат за патување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона - казни има, но свест нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: