СДСМ: Опозицијата дејствува опасно по јавното здравје, болниците се полнат со заразени од коронавирус


Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека институциите со сите свои капацитети се борат против пандемијата, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски секојдневно се однесува деструктивно и го ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Мартин Костовски, пратеник од СДСМ Состојбата со коронавирусот и есенскиот бран е сериозна. Здравствениот систем, сите институции, се ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи јавноста овие денови непрестанато коментира за мачките со кои се пофали братот на премиерот. Имено граѓаните коментираат дека домашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во време кога есенскиот бран на пандемијата со коронавирусот ја тресе цела Европа, а сите напори се насочени кон заштита на здравјето на граѓаните, само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со своето деструктивно и нехумано однесување од почетокот на пандемијата со коронавирусот во нашата земја работат ...
| | веќе видена | слични

Во време кога пандемијата зема замав и сите европски држави воведуваат построги мерки за заштита од коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ го кочеше и одолговлекуваше ...
| | веќе видена | слични

Уште од првите моменти од пандемијата со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски се ставија на страната на коронавирусот и на секаков начин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 979 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 485 | | | веќе видена

Старо- новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле ...
сите 101 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

„Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Опозицијата дејствува опасно по јавното здравје, болниците се полнат со заразени од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: