СДСМ: И во време на есенскиот бран од коронавирусот, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува опасно по јавното здравје


„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека институциите со сите свои капацитети се борат против пандемијата, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски секојдневно се однесува деструктивно и го ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Мартин Костовски, пратеник од СДСМ Состојбата со коронавирусот и есенскиот бран е сериозна. Здравствениот систем, сите институции, се ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи јавноста овие денови непрестанато коментира за мачките со кои се пофали братот на премиерот. Имено граѓаните коментираат дека домашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во време кога есенскиот бран на пандемијата со коронавирусот ја тресе цела Европа, а сите напори се насочени кон заштита на здравјето на граѓаните, само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со своето деструктивно и нехумано однесување од почетокот на пандемијата со коронавирусот во нашата земја работат ...
| | веќе видена | слични

Во време кога пандемијата зема замав и сите европски држави воведуваат построги мерки за заштита од коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ го кочеше и одолговлекуваше ...
| | веќе видена | слични

Уште од првите моменти од пандемијата со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски се ставија на страната на коронавирусот и на секаков начин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: И во време на есенскиот бран од коронавирусот, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува опасно по јавното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: