Се отвора нов пункт за КОВИД-тестирање, измените на Законот за заштита од заразни болести пред пратениците


Утрово, во 7:30 часот, во близина на Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, треба да биде отворено уште едно приемно одделение за правење ...
| | веќе видена | слични

Иван ЈОРДАНОВ Како резултат на недостигот на тестови за детекција на вирусот, редица од граѓани со симптоми чекаат да бидат тестирани и соодветно третирани. ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ во собранието заедно со останатите опозициски партии, Алијанса и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште едно изненадување како резултат на неуспешните политики за справување со КОВИД кризата од СДСМ. Веќе извесно време државата е во недостиг на тестови за ...
| | веќе видена | слични

Заев и СДСМ со нивниот министер Филипче наместо да дејствуваат, си прават кампања – носи маска, велат од ВМРО-ДПМНЕ, како реакција на обвинувањата од СДСМ дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев и СДСМ со нивниот министер Филипче наместо да се ангажираат околу корона кризата, тие си ги бркаат своите бизниси. Заев и СДСМ со нивниот министер Филипче ...
| | веќе видена | слични

Колони граѓани со симптоми чекаат да бидат тестирани, но тестови нема! Ако пикот на вирусот ни го најавуваа уште од јуни, со месеци слушаме дека состојбата ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива, како и Левица предложија формирање Комисија за справување со ковид-19. „Со Предлог-законот за изменување и ...
| | веќе видена | слични

На утринскиот состанок Комисијата за заразни болести препорача скратување на работно време до 21 часот на сите економски оператори, а тоа значи, кафулиња, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се отвора нов пункт за КОВИД-тестирање, измените на Законот за заштита од заразни болести пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: