ЌЕ ДЕЖУРААТ ЛИ И ПРИВАТНИТЕ ИНТЕРНИСТИ ВО КОВИД-БОЛНИЦИТЕ: Деталите ќе се прецизираат утре точно напладне, д-р. Манолев за Фактор


По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) од вчера почна со телефонски закажувања за приватни тестирања за ковид-19 и за тестирања за сертификат за патување во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Министерството за здравство денска пристигнаа 3.000 тестови, дел од донацијата од 13.000 брзи тестови кои се најнова технологија со која за 15 минути се ...
| | веќе видена | слични

На утринскиот состанок Комисијата за заразни болести препорача скратување на работно време до 21 часот на сите економски оператори, а тоа значи, кафулиња, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните преку телефонот 02/2041625 закажуваа тестирање со брз тест кој чини илјади денари, а резултатите се добиваат од 15 минути до половина час.  Дел со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 297 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 548 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 263 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 136 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 208 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ДЕЖУРААТ ЛИ И ПРИВАТНИТЕ ИНТЕРНИСТИ ВО КОВИД-БОЛНИЦИТЕ: Деталите ќе се прецизираат утре точно напладне, д-р. Манолев за Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: