247 нови случаи на Ковид-19, починати 15 лица


Градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи по денешниот состанок на Кризниот штаб соопшти дека е зголемен бројот на лица кои имаат потреба од здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Куманово само за последната недела, заклучно со 1 ноември, регистрира 209 позитивни лица во Куманово и 20 од Липково, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Ги криеме контактите со заболените од коронавирус затоа што газдите не ни ги признаваат решенијата за самоизолација, велат кумановци, откако Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно расте бројот на заболени во земјава. Изминатиов период борјот на активни преностиели на вирусот се зголемува во овие градови: Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОСТАВКА! – ова му порачаа граѓани на министерот за здравство, Венко Филипче. „Прво место на Балканот по смртност, прво место на Балканот по заразени“, пишува ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје во Тетово денеска објави колку е процентот на заболени според општини базирајќи се на бројките на болни од сабота кога според нивните ...
| | веќе видена | слични

Нови 865 нови случаи со Ковид-19 од 2449 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за периодот од 24 часа во деноноќието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне ...
сите 300 | | | веќе видена

Има ли притисок во владината коалиција по блокадата од Бугарија во евроинтеграциите и по интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС? Либерлано димекратската ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

247 нови случаи на Ковид-19, починати 15 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: