Четворица лаборанти од Клиничката болница во Штип позитивни на Ковид-19


Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
| | веќе видена | слични

Оделенијата за уво, нос и грло, од среда и интерното, а наскоро и очното одделение во прилепската градска болница, стануваат ковид-центри за справување со ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Велешка Болница е безмалку полно, има хоспитализирано 52 пациенти, а капацитетот е 55 легла, па поради ова дел од пациентите се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Починаа четворица пациенти на штипското Инфективно одделение за едно деноноќие. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека само 62 ...
| | веќе видена | слични

Поради наглото зголемување на бројките на заразени, прилепската болница го зголемува капацитетот за сместување на ковид пациенти за 100 легла, а матичните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Инфективното одделение, кое е одвоена зграда на велешката Општа Болница, моментално се хоспитализирани 52 пациенти, со што речиси целосно е пополнет ...
| | веќе видена | слични

Заболените од Ковид 19 ќе се сместуваат во постоечкото одделение за психијатрија и неврологија кое општата болница Куманово го преадаптираше за прием на ...
| | веќе видена | слични

Како што информира за МИА, д-р Весна Неделковска Николова за нов сместувачки капацитет за болните од Ковид-19, тие денеска интензивно вршат подготовки за ...
| | веќе видена | слични

Одделенијата за неврологија и психијатрија во Општата болница Куманово се преадаптирани за прием на пациенти заболени од ковид-19. Новиот ковид центар се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена

Милиони луѓе се простуваат од починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Некои се излезени на улиците, а други ја следат церемонијата во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица лаборанти од Клиничката болница во Штип позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: