ФАКТОР НА ДЕНОТ: Засега нема полициски час, денес има 15 жртви на коронавирусот


НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, ...
| | веќе видена | слични

А вирусот, освен по бројот на починати, ги руши досегашните рекорди и по брзината на ширењето. На удар најмногу се возрасните и хронично болните, кои пред ...
| | веќе видена | слични

На утринскиот состанок Комисијата за заразни болести препорача скратување на работно време до 21 часот на сите економски оператори, а тоа значи, кафулиња, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Граѓаните се оставени сами на себе. Здравствениот систем крахира. Владата на Зоран Заев доживеа дебакл. Владата на Заев и СДСМ не вложи ниту денар во ...
| | веќе видена | слични

Четири години се власт во Македонија и создадоа хаос во здравствениот систем. Заев е власт во Струмица 18 години, а амбулантски возила нема, наместо веднаш да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека ако евентуално мерките не даваат ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно расте бројот на заболени во земјава. Изминатиов период борјот на активни преностиели на вирусот се зголемува во овие градови: Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични

ОСТАВКА! – ова му порачаа граѓани на министерот за здравство, Венко Филипче. „Прво место на Балканот по смртност, прво место на Балканот по заразени“, пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Засега нема полициски час, денес има 15 жртви на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: