„SAP“ ја намалува прогнозата како резултат на коронакризата

Македонски телеком соопшти дека во првите девет месеци од годинава бележи добри резултати во работењето и покрај предизвиците што ги наметна пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонски Телеком во првите девет месеци од 2020 година бележи добри резултати и покрај предизвиците на работењето што ги наметна ковид-19 пандемијата. ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Битола ги објави финансиските извештаи за своето работење во првите девет месеци од годинава, кои покажуваат дека банката успешно се справува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Капитал Банка АД Скопје, како и досега во своето над дваесетогодишно постоење, така и сега во услови на опкружување кои претствуваат предизвик за целокупната ...
| | веќе видена | слични

Со зголемена добивка и раст на приходите во повеќе сегменти од работењето го завршува третиот квартал годинава Капитал банка АД Скопје. Банката која има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„SAP“ ја намалува прогнозата како резултат на коронакризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: