Можно ли е затворање на градинките?

5 копии

СОНК и Наставници кои немаат услови за работа во училиштата, од разни причини, а можат да држат настава од дома, тоа да им го дозволат директорите. Покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Образованието е еден од нашите приоритети кој е значаен не само за поединецот, туку и за унапредување на целото општество,а грижата за сите чинители во овој ...
| | веќе видена | слични

Наставниците кои со физичко присуство предаваат во училиштата од прво до трето одделение имаат зголемен обем на работа, па затоа бараат во октомвриската плата ...
| | веќе видена | слични

Училиштата треба последни да се затворат, а први да се отворат, порача претставничката на УНИЦЕФ Патриција Ди Џовани, велејќи дека ковид-19 кризата не треба да ...
| | веќе видена | слични

Градинките и училиштата во кои настава посетуваат деца до трето одделение и натаму остануваат отворени. Надлежните велат дека засега ситуацијата е под контрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставничката на УНИЦЕФ во земјава истакнува дека глобалните студии за рано моделирање сугерираат дека од сите мерки за социјално дистанцирање, затворањето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски бара бесплатни тестови за коронавирус еднаш месечно да добиваат сите негувателки, учителки, наставнички во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 255 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 594 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 256 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 119 | | | веќе видена

Андреј Врабчев од бугарската Фондацијата „Татковина“ вели дека сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно ли е затворање на градинките?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: