ЦРН БИЛАНС: Починаа 15 луѓе, има нови 247 заразени со коронавирусот


Секојдневно расте бројот на заболени во земјава. Изминатиов период борјот на активни преностиели на вирусот се зголемува во овие градови: Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОСТАВКА! – ова му порачаа граѓани на министерот за здравство, Венко Филипче. „Прво место на Балканот по смртност, прво место на Балканот по заразени“, пишува ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје во Тетово денеска објави колку е процентот на заболени според општини базирајќи се на бројките на болни од сабота кога според нивните ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Нови 865 нови случаи со Ковид-19 од 2449 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за периодот од 24 часа во деноноќието ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно растат бројките на заболени лица со Ковид 19 во земјава. Покрај Скопје епидемијата забрзано се шири во : Струмица 993, активни 560 Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од направени 2449 тестирања, регистрирани се 865 нови случаи на Ковид-19, починале 10 лица, а оздравени се 359, информира Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска од 12:30 до 14 часот во Скопје ќе бидат блокирани Владата и Министерството за надворешни работи со протестот што го организира ВМРО-ДПМНЕ поради ...
сите 464 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 61.878, бројката на оздравени пациенти е 38946, на починати е ...
сите 990 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 179 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 138 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦРН БИЛАНС: Починаа 15 луѓе, има нови 247 заразени со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: